DOLAR 32,2025 -0.01%
EURO 34,9926 -0.05%
ALTIN 2.519,790,78
BITCOIN 21943281,98%
İstanbul
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Dikey Yaşam Hattı Ne İşe Yarar?

Dikey Yaşam Hattı Ne İşe Yarar?

ABONE OL
Ekim 1, 2022 08:53
Dikey Yaşam Hattı Ne İşe Yarar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugüne bakıldığı zaman farklı sektörlere ait meslek gruplarının sayısındaki artış gözle görülebilir bir hal almıştır. Her meslek grubu kendi içerisinde can güvenliği konusunda belli düzeylerde risk içerse bile bazı meslekler ne olursa olsun tehlikelidir. Bu tür mesleklerde daha güvenli bir çalışma alanı oluşturulabilmesi açısından gereken güvenlik önlemlerinin alınması mühimdir.

Dikey yaşam hattı, tehlike içeren mesleklerin icra edilmesi esnasında alınabilecek en iyi güvenlik önlemidir. TRY Mühendislik firması farkıyla taşınabilir veyahut da sabit fonksiyona sahip olan dikey yaşam hattı modellerine ulaşılabilir. Son derece geniş bir skalada satışa sunulmuş olan tüm dikey yaşam hattı sistemleri, gereksinime göre herkesin yararlanabileceği gereçler olarak görülür.

Hayli yüksek seviyeye sahip olan yapılarda çalışmak durumunda kalan bireylerin bulundukları alandan aşağı düşmesi gibi kazaları en az hasarla atlatması için dikey yaşam hattının varlığı şarttır. Aksi halde can kaybı gibi rahatsız edici durumlar meydana gelebilir. Sistemin bağlantı unsurları, farklı tür merdivenlerde kullanılabilecek şekilde çeşitlendirilmiştir.

Dikey yaşam hattı sistemi genel olarak yüksek merdivenlerde gerçekleştirilecek uygulamalar için kullanılır. Olası bir kaza ya da düşme sırasında şok emici gereçlerin darbeyi söndürmesiyle beraber çalışan kişinin yaralanmasını veyahut daha büyük bir zarar görmesini engellemeye yönelik dizayn edilmiştir. Her açıdan işlevsel bir sistem olduğu apaçık bir şekilde ortadadır.

TRY Mühendislik Firmasının Sunduğu Dikey Yaşam Hattı Farkı ile Profesyonel Güvenlik Çözümleri

Dikey yaşam hattı Telekom kulübelerinden merdivenlere, merdivenlerden plazalara değin birçok mekanda kullanıma açık haldedir. Yüksek bir yerde çalışmak durumunda kalınan her bir alanda bu hat kullanılır ve en iyi güvenlik önlemi alınmış olur. Mühendislerin özel olarak tasarladığı bu sisteme TRY Mühendislik firması sayesinde her daim rahatlıkla ulaşılabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.