DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19795041,97%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hisar Okulları Lise Son Sınıf Öğrencileri Dünya’nın En Başarılı İlk 10 Üniversitesinden Bursla Kabul Aldılar
  • Gün Gazete
  • Eğitim
  • Hisar Okulları Lise Son Sınıf Öğrencileri Dünya’nın En Başarılı İlk 10 Üniversitesinden Bursla Kabul Aldılar

Hisar Okulları Lise Son Sınıf Öğrencileri Dünya’nın En Başarılı İlk 10 Üniversitesinden Bursla Kabul Aldılar

ABONE OL
Ocak 31, 2023 07:47
Hisar Okulları Lise Son Sınıf Öğrencileri Dünya’nın En Başarılı İlk 10 Üniversitesinden Bursla Kabul Aldılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hisar Okulları 2023 sınıfının yurt dışı üniversitelerinden erken kabulleri geldi. İki öğrenci üstün başarı göstererek Yale ve Princeton Üniversitesi’nden kabul aldı.

Hisar Okulları Lise Son Sınıf Öğrencileri Dünya’nın En Başarılı İlk 10 Üniversitesinden Bursla Kabul Aldılar

Hisar Okulları lise son sınıfta okuyan iki öğrenci, Times Higher Education tarafından yapılan 2023’ün En İyi İlk 100 Okulları sıralamasında ilk 10 okul arasında yer alan Yale Üniversitesindeki İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde ve Princeton Üniversitesindeki Fizik Bölümünde tam burslu olarak eğitim almaya hak kazandı. Bu kabullerde öğrencilerin gösterdiği üstün akademik performansın yanı sıra okulda yürüttükleri bilimsel projeler ile toplum hizmetleri alanında sürdürdükleri başarılı çalışmalar da önemli bir katkı sağlıyor. Hisar Okulları kurulduğu ilk günden bu yana, dünya ile rekabet edebilen öğrenciler yetiştirmek üzere; bilim, mühendislik, sanat, tasarım gibi farklı alanların ilişkilendirildiği bir eğitim modeli ve akademik program sunuyor. Bu program ile uluslararası okul tanıtımı etkinliklerine de ev sahipliği yapan okul, öğrencilerini yurt dışında da yüksek öğrenim için seçtikleri üniversitede eğitim alabilmeleri için hazırlıyor.

2023’te Mezun Olacak Sınıf Amerika, Avrupa ve Asya’daki En İyi Okullarda eğitim alarak Türkiye’nin nitelikli iş gücüne ve uluslararası rekabet potansiyeline katkıda bulunacak 

Yale Üniversitesi ve Princeton Üniversitesine ek olarak, 2023 sınıfı Hisar Lisesi öğrencileri dünyanın en başarılı okulları arasında gösterilen Carnegie Mellon Üniversitesi, New York Üniversitesi, KU Leuven, Amsterdam Üniversitesi, Manchester Üniversitesi, Hong Kong Politeknik Üniversitesi gibi Amerika, Avrupa ve Asya’nın önde gelen okullarından da kabul aldı.

2020 UNESCO verilerine göre dünyadaki üniversitelerde yaklaşık 5 milyondan fazla uluslararası öğrenci öğrenim görmekte. Özellikle son yıllarda yabancı öğrencilerin eğitim almak adına en çok tercih ettiği ülkeler sıralamasında Kanada, Avustralya, Almanya, Amerika ve İngiltere geliyor. Bu ülkelerin sahip olduğu refah düzeyi, gelişmiş ekonomileri, tarihi üniversiteleri ve yaşam standartları yabancı öğrenci yoğunluğunun en çok bulunduğu lokasyonlar olmalarının sebepleri olarak sayılıyor. Türk öğrenciler ise yurtdışında en çok Amerika, İngiltere, Fransa, Avustralya ve Almanya’da eğitim görmeyi tercih ediyor.

Times Higher Education tarafından belirlenen 2023’ün en iyi ilk 100 okulu sıralaması : https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2023/world-ranking

Hisar Okulları’nın eğitim modeli bilim, mühendislik, sanat ve tasarım alanlarını kapsıyor

Hisar Okulları kurulduğu ilk günden bu yana, dünya ile rekabet edebilen öğrenciler yetiştirmek üzere; bilim, mühendislik, sanat, tasarım gibi farklı alanların ilişkilendirildiği bir eğitim modeli ve akademik program sunuyor. Okul; en küçük yaşlarından başlayarak, her düzeydeki öğrenciler için ilgi alanları doğrultusunda deney ve gözlem odaklı bilgi ve beceri edinme fırsatları yaratıyor. Bu becerilerle donanmış öğrenciler yaşam yolculuklarına, sorun belirleme, çözüm üretme ve bu çözümleri sebatla uygulamaya koyma tecrübesiyle başlıyorlar. 1591 öğrencisi olan okulun mezunları, Türkiye ve dünyanın önde gelen eğitim kurumları ve kuruluşlarında eğitim ve çalışma hayatlarına devam ederken, içinde bulunduğu toplumun ilerlemesine de katkı veriyor. https://www.hisarschool.k12.tr/

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.