DOLAR 32,2162 0.03%
EURO 35,2915 0.29%
ALTIN 2.503,580,13
BITCOIN 2135561-1,13%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Etkinlikleriyle Sektöre Yön Verecek!
  • Gün Gazete
  • Magazin
  • Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Etkinlikleriyle Sektöre Yön Verecek!

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Etkinlikleriyle Sektöre Yön Verecek!

ABONE OL
Mart 16, 2022 11:27
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Etkinlikleriyle Sektöre Yön Verecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için fuarlar düzenleyen Hyve Group, her yıl binlerce yabancı yatırımcıyla yerli iş ortaklarını bir araya getiriyor. Türkiye’nin yurt dışına hizmet ihraç ettiği yapı ve inşaat sektörleri için markalar, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da bir araya gelemeye hazırlanıyor.

 

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, sadece ekonomik katkısı ve etkisi ile değil, fuar boyunca gerçekleştirilen etkinliklerle de sektörün gelişim alanlarını belirliyor.

 

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23 Mart’ta 44’üncü kez kapılarını açacak olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, katılımcılarına sunduğu benzersiz ihracat olanaklarının yanı sıra sektör profesyonellerinin güncel bilgi alışverişi yapabilmeleri için de ideal bir platform görevi görüyor.

 

Yapı Fuarı 2022 Etkinlik Programı Sürdürülebilirlik, Verimlilik, Teknoloji ve İlham Odaklı Buluşmalara Ev Sahipliği Yapacak!

 

Yapı, mimarlık, inşaat malzemeleri ve teknolojileri sektörlerinin bölgedeki en etkili ve en uzun soluklu platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, sizi önümüzdeki dönemin yol haritasını beraber çizmeye davet ediyor.

 

Yapı Fuarı olarak, 44. yılında, kapsamlı bir etkinlik programıyla sektörün gündemdeki konularını, alternatif yapı trendlerini ve sürdürülebilir malzeme ile yenilikçi inşaat uygulamalarının ipuçlarını konuşacak.

Teknoloji, iklim kaygıları, pandemi gibi faktörlerin köklü değişikliklere yol açtığı, değişime uyum sağlamanın, sürdürülebilirliğin anahtarı olduğu bu yeni dönemde, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektöründe yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak adına iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu bir program ziyaretçileri bekliyor.

 

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22, 4 Gün Boyunca Yapı Fuarı’nda! 

Bölgesinde ve Türkiye’de sahip olduğu liderlik misyonunu bu yıl da güçlendirerek sürdüren Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, sektörün önemli konularından enerji tüketimi ile ilgili uluslararası bir etkinliğe bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Isıtma, soğutma, aydınlatma ve diğer alanlardaki tüketimler için çok düşük miktarda enerji ihtiyacı olan, bu ihtiyacını tamamen yenilenebilir kaynaklarından temin eden yeni nesil “Sıfır Enerji Binalar”, fuarın belki de en önemli gündem maddesi. Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22, 4 gün boyunca 16 oturumda 100’e yakın yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırlayacak. Türkiye’nin karbonsuzlaştırma yol haritasına Paris Anlaşması’nın etkilerinin ve 2053 Net Sıfır Emisyon hedefinde yapıların rolünün detaylıca konuşulacak. “Change Starts Here! – Değişim Burada Başlıyor!” sloganı ile gerçekleşecek Zirve’de, ‘Sıfır Enerji Binalar’ın nasıl geliştirileceği ve dönüşümün nasıl sağlanacağı yerli ve yabancı uzmanlar tarafından tartışılacak.

 

Çevre için en etkin ve sürdürülebilir çözümlerden olan ‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşümün ülke gündeminde yer bulması amacıyla iki yıl boyunca dijitalde düzenlenen ZeroBuild Türkiye, bu yıl ilk kez fiziksel ortamda katılımcılarla buluşacak.

 

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22 ile ilgili detaylı programa www.summit.zerobuild.org/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Dünyaca ünlü ve ödüllü Mimar Bram Aerts Yapı Fuarı’nda!

Belçika’nın önde gelen mimarlık ofislerinden olan TRANS architectuur & stedenbouw’un Kurucu Ortağı Bram Aerts, 44. Yapı Fuarı kapsamında konferans vermek üzere İstanbul’a geliyor. Kısa bir süre içinde TRANS, çok beğenilen Flaman mimarlık ofisleri arasında neslinin önünde güçlü bir itibar kazandı. Mimarlık ofisi, kentlerin sürdürülebilir şekilde iyileştirilmesi için bir dizi çığır açan dönüşüm projesi üzerinde çalışıyor. Yapılı çevreyi dönüştürmek ve yeniden yorumlamak, yıkıma, açık alan işgaline ve inşaat sektörünün egemenliğine geçerli bir alternatif olarak giderek daha önemli hale geliyor. TRANS’ın kurucu ortağı Bram Aerts, 24 Mart 2022 Perşembe günü, fuar alanındaki Zirve Sahnesi’nde vereceği konferansa ofisinin binaları kökten dönüştürmek için önerdiği stratejiden bahsedecek.

Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösteriyor!

2021 yılında bir ilke imza atarak yapı sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri ağırlayan Yapı Tech Garage bu sene de yeni girişimlere kucak açıyor.

 

En yeni ürün ve teknolojileriyle dikkat çeken yapı ve mimarlık girişimcilerine özel ayrılan bu alanda, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören teknoloji girişimcileri sektör profesyonelleri ile buluşarak, inovasyona ve yaratıcı fikirlere en çok ihtiyacımız olan bu dönemde; geliştirdikleri çözümleri tanıtıp yeni iş olanakları yaratabilecekler.

 

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Yapı Tech Garage; akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal ve artırılmış gerçeklik, yapı mobil uygulamaları, yapay zekâ, nesnelerin internet, robotik ve üç boyutlu üretim, ileri dönüşüm, enerji etkin tasarım gibi yaklaşım ve teknolojilerle yapı sektörüne ilham veren 13 girişim, ürünlerinin deneyimlenmesi için 4 gün boyunca Yapı Tech Garage’da, fuarın son günü ise sunumlarıyla Zirve Sahne’sinde olacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.