DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21088352,01%
İstanbul
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YSK Tarafından Gönderilen Bilgilendirme Mesajları

YSK Tarafından Gönderilen Bilgilendirme Mesajları

ABONE OL
Mart 30, 2024 18:05
YSK Tarafından Gönderilen Bilgilendirme Mesajları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün Gönderilecek Mesajlar

“Sayım döküm işlemleri tamamlanmadan sayım döküm cetvelleri ve sandık sonuç tutanaklarını imzalamayınız. Ayrıca sandık kurulu görevlileri, seçime ilişkin tüm evrakları imzalamadan ve sonuçları ilan etmeden sandığı terk edemez.”

“Karşılaştığınız sorunlar ile ilgili ilçe seçim kurulunu arayabilirsiniz. Görev belgenizde ilçe seçim kurulunun telefonu yer almaktadır.”

“Size gelen tüm bilgilendirme mesajlarını sandık kurulu üyeleri ile mutlaka paylaşınız.”

Seçim Günü Gönderilecek Mesajlar

“Sandık başına gelen seçmenin önce sandık seçmen listesinden ismini bularak, imza hanesinin boş olduğunu tespit edip T.C. kimlik numarasını taşıyan resmi dairelerce verilen soğuk damgalı, kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli ve resmi belgelerden biri ile oyunu kullandırınız. Oy kullandırmadan sandık seçmen listesine imzasını attırmayınız.”

“Seçmene cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi görüntü kaydedici cihazlarla oy kabinine girmesinin yasak olduğunu, iade edilmek üzere masa üzerine bırakılması gerektiğini söyleyiniz.”

“Görme engelli seçmenlere, şablon ile oylarını kullanabileceklerini hatırlatınız.”

“Adı sandık seçmen listesinde olmayan veya elinde seçmen bilgi kağıdı olup imza alanında ‘Oy Kullanamaz’ şerhi olan kişiye oy kullandırılmaz.”

“Sandığa gelen seçmenler, başkan tarafından sıra ile alınır. 75 yaş ve üstü, hamile, hasta ve engelli seçmenler bekletilmeden oylarını verirler.”

“Seçim iş ve işlemleri ile sayım ve döküm işlemleri aralıksız olarak devam edecektir.”

Bina Sorumlularına Gönderilecek Mesajlar

“Tarafınıza teslim edilen sandık, paravan/oy verme kabini ve sandık kapaklarının yeterli sayıda olduğundan emin olunuz. Eksiklik varsa ilçe seçim kuruluna haber veriniz.”

“Sandık kurulu başkanına torba teslimi esnasında oy zarfı ve pusulalarını sandık kurulu mührü ile mühürlemesi gerektiğini hatırlatınız.”

“Oy verme günü, oy vermenin başlama saatinde görev yerine gelmeyen sandık kurulu başkanlarını derhal ilçe seçim kuruluna bildiriniz.”

“Sayım ve döküm işleri biter bitmez sandık kurullarının ulaşımını sağlamak için ilçe seçim kuruluna haber veriniz.”

“Seyyar sandık kurulu başkanlarına 31 Mart 2024 Pazar günü saat 06.00’da ilçe seçim kurulu başkanlığında hazır olmaları gerektiğini bildiriniz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.