DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19469351,30%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Canon, ilk tam kare cine-zoom lensleri ile sinema çekim tekniklerini genişletiyor
  • Gün Gazete
  • Teknoloji
  • Canon, ilk tam kare cine-zoom lensleri ile sinema çekim tekniklerini genişletiyor

Canon, ilk tam kare cine-zoom lensleri ile sinema çekim tekniklerini genişletiyor

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Flex Zoom serisiyle birlikte profesyonel sinema prodüksiyonları için üstün tam kare lenslerini kullanıma sunmak için geliyor. Serideki CN-E20-50MM T2.4 L F / FP ve CN-E45-135MM T2.4 L F / FP, HDR lensleri, 4K ve 8K prodüksiyonlar yaratmanız için olağanüstü performansıyla etkileyici kaliteyi erişilebilir kılıyor. Bu lenslerin kullanıma sunulmasıyla birlikte Canon, ürün yelpazesini çeşitli film yapımı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştiriyor ve film yapımcılarına aralarından seçim yapabilmelerini sağlayacak daha fazla seçenek sunmuş oluyor. Bununla birlikte farklı kullanımlar ve çekim senaryoları için üst düzey içerik oluşturmayı da destekliyor. Her iki lens de sahip olduğu zoom aralığının tamamında sabit ve hızlı T2.4 ışık iletimi sunduğu gibi çeşitli prodüksiyonlarda film yapımcıları tarafından en yaygın şekilde kullanılan odak uzunluklarını da kapsıyor.

ABONE OL
Mayıs 10, 2022 09:54
Canon, ilk tam kare cine-zoom lensleri ile sinema çekim tekniklerini genişletiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sinematik kalitenin hızla buluşması

Özünde Canon’un optik mükemmelliği ile üretilen Flex Zoom serisi, Canon’un sinematik hikaye anlatıcılığına yönelik bağlılığını gözler önüne seriyor. Tam kare veya Super 35mm fotoğraf makineleri için uygun olan bu lensler, 4K ve 8K çekimde, karenin kenarlarından ortasına kadar olağanüstü kalite bir sunuyor. Üstelik, her iki lensin de 11 iris ağıza sahip olmasıyla çekilen fotoğrafların yansıtıcı vurgularını doğal ve sinematik bir görünüme kavuşturuyor.

Her iki lens de, zoom aralığının tamamında sektör lideri sabit T2.4 değerine sahip Canon’un ilk tam kare manuel sinema zoom lensleri olma özelliğiyle dikkatleri üzerine geçiyor.  Çok çeşitli çekim senaryolarıyla ideal uyum içinde çalışan bu lensler, geniş açılı CN-E20-50MM T2.4 L F / FP lensinden orta odak aralığına sahip CN-E45-135MM T2.4 L F / FP lensine kadar geniş bir odak aralığı sunarak film yapımında ve sinema prodüksiyonlarında en sık kullanılan odak uzunluklarını kapsıyor.

İki cine-zoom lensi de Canon’un tüm Sinema lensleriyle özdeşleşmiş olan inceliğe ve sıcak renk tonlarına sahip olarak seriyi devralıyor. Bu uyumluluk, film yapımcılarının genel renk dengesini etkilemeden bir prodüksiyonda farklı lensler kullanmasını kolaylaştırmış oluyor. Bu, yoğun setlerde de dahil olmak üzere tüm çekimlerde tutarlılık sağlayarak, uzun süren post prodüksiyonda gradasyon düzenlemesi ihtiyacını azaltıyor.

 

Verimli iş akışları

Flex Zoom Serisi, çok yönlü lens-fotoğraf makinesi iletişimi sayesinde, Cooke /i Technology™ , ZEISS eXtended Data™ (PL yuvası) ve Canon meta datası (EF yuvası aracılığıyla) dahil olmak üzere sektör standardı meta data formatlarıyla uyumluluk gösteriyor. Bu uyumluluk, kullanıcıların lens bilgilerini görüntüleyebilmesini veya kaydedebilmesini sağlıyor. EF iletişimi ile, kullanıcıların uyumlu Cinema EOS fotoğraf makineleriyle bozulma ve periferik aydınlatma düzeltmesi gibi makine işlevlerini kullanmalarına olanak tanıyor. Yuva iletişimi ayrıca odağı manuel olarak çekerken kullanım rahatlığını ve doğruluğu artıran Dual Pixel Odak Rehberini de etkinleştiriyor. Bu, tam kare fotoğraf makinesiyle 4K prodüksiyonlar çekerken kritik odaklama için kullanışlı bir özellik olarak kullanıcılara sunuluyor.

 

Çok yönlülük ve kullanım rahatlığı

CN-E20-50MM T2.4 L F / FP ve CN-E45-135MM T2.4 L F / FP modellerin her ikisi de EF ve PL yuvalarla kullanılabilir olmasıyla dikkat çekiyor. Yuva, yetkili üçüncü taraf şirketler ve Canon’un hizmet merkezleri aracılığıyla değiştirilebiliyor.[i] Bu sayede, drama prodüksiyonlarından üst düzey sinema çekimlerine kadar tüm türlerde çalışan film yapımcıları için geniş uyumluluk seçenekleri sunmuş oluyor. Flex Zoom lensler, tek tip bir tasarıma, tutarlı bir ön çapa, dişli konumlara, dişli dönüş açılarına ve sağlam dayanıklılığa sahip bir bütün olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu tutarlılık her iki lensi de çeşitli çekim ortamlarında profesyonel kullanım için ideal hale getiriyor. Odak, zoom ve iris halkaları, takip odağı ve motorlar gibi üçüncü taraf aksesuarlara uyacak şekilde sektör standardı dişlilere ve 0,8 mm diş açıklığına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca, lensler parlak (karanlıkta parlayan) metrik ve İngiliz ölçü birimi işaretleriyle düşük ışıklı ortamlarda bile kolay kullanım sağlıyor. Uzun ömürlü kullanım için tasarlanan üstün tasarım, olağanüstü optikler ve bileşenler, her türden profesyonel film yapımı için dayanıklılıkla birlikte hızlı ve hassas çalışma imkanı tanıyor.

 

Ayrıca Canon’un 4K Yayıncılık TV lensi UHD DIGISUPER 122AF’nin ve DP-V1830 ürünün de yazılımı güncellemesi tanıtıldı. UHD DIGISUPER 122AF lensinin sahip olduğu 122x Zoom oranı ile Canon’un geliştirilmiş Otomatik Odaklama Teknolojisi birleştiğinde lensin olağanüstü bir değer olan ,2-1.000 mm odak uzaklığı aralığına ulaşmasını sağlıyor. Ürün yazılımı güncellemesi ise DP-V1830 profesyonel referans monitörüyle üst düzey sinema ve yayın prodüksiyonu için 4K HDR kalite yönetimini destekleyecek ve Temmuz 2022’de kullanıma açılacak.

 

CN-E20-50MM T2.4 L F / FP ve CN-E45-135MM T2.4 L F / FP – Temel Özellikler:

  • Tam kare sensörler için tasarlanmıştır.
  • Sabit T2.4 ve geniş odak uzaklığı kapsamı
  • Cooke /i TechnologyTM, Zeiss eXtended DataTM ve EF Yuvası için Gelişmiş Lens Meta Data Desteği
  • Modüler Lens Yuvası Sistemi (EF/PL Yuvalarını destekler)
  • Güzel bokeh için 11 İris Ağzı
  • 4K ve 8K Prodüksiyonları destekler.
  • Sağlam ve kompakt tasarım (yaklaşık 3,3 kg)

[i] EF ve PL arasında değiştirilebilir. Bu, sadece yetkili üçüncü taraf şirketler ve Canon hizmet merkezleri aracılığıyla sunulan ücretli bir hizmettir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.