DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3179170,38%
İstanbul
11°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SİTELER İHRACAT KAPISINI SONUNA KADAR ARALADI

SİTELER İHRACAT KAPISINI SONUNA KADAR ARALADI

ABONE OL
Mart 1, 2022 09:38
SİTELER İHRACAT KAPISINI SONUNA KADAR ARALADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve Horoz Lojistik İcra Kurulu Başkanı Gürkan Gürbüz’ün ev sahipliğinde yapılan programa, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, E-İhracat, Dijital Pazarlama ve Yeni Nesil Teknolojiler Daire Başkanı Hasan Önal, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Siteler bölgesinin meslek okulu müdürleri ve İhracata yönelik firmalar katıldı.

 

Başkan Hüseyin Taklacı’nın teşekkür ve sektörün gelişimine yönelik her türlü desteğin Ankamob tarafından verileceğini, oda olarak esnafımızın e-ticaret ve ihracat konusunda elini güçlendirecek tüm projelerde işbirliğine hazır olduklarını ileten konuşmasının ardından kürsüye gelen, Horoz Lojistik İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Gürbüz; Horoz Lojistik olarak birçok alanda hizmet vermemize rağmen son yıllarda mobilya sektörünün tüm bu hizmetler arasında ayrı bir önemi olduğunu bu sebeple de sektörün ihracatına yönelik kaygıları ve sorunları ortadan kaldıracak bir girişimde bulunduklarını dile getirdi. Sitelerde üretilen katma değerli ürünlerin özellikle Avrupa’da büyük ilgi gördüğüne değinen Gürbüz; Horoz Lojistiğin, ürünleri üreticiden alıp Avrupa’ya ya da başka ülkelere üreticiyi evrak ve diğer işlemlerden kurtararak iade, lojistik ve montaj konusunda kolaylıklar sağlayan, online sistem üzerinden takip edilebilen ve her türlü soruna karşı sigortalı şekilde 7 veya 9 günde alıcıya teslim edildiği programlarından bahsetti. Gürkan Gürbüz, ayrıca “İhracat yapmak isteyen işletmelerin her aşamasında yanında olacağız, Sitelere ayrı önem veriyoruz. Siz paketleyin gerisini bize bırakın, geri kalan tüm süreci biz yöneteceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ise; Türkiye’de toplam mobilya ihracatı geçtiğimiz yıl 4,2 milyar dolar. 400 Milyon doları yani toplam ihracatın %10’u Ankara Siteler’den çıkıyor. Ankara Siteler Türkiye’mizin kalbi olmasının yanı sıra 12 bin işletmesi ve 100 binden fazla istihdam rakamı ile dünya çapında önemli bir üretim merkezi. Siteler el işçiliği mobilyası ile dünyada hiçbir yerle kıyaslanamayacak bir üretim gücüne sahip. Bakanlık olarak Siteler Mobilyasını katma değeri yüksek ve ihracata elverişli, ülkemize döviz girdisi en fazla olacak ürünlerin başında görüyoruz. Bu anlamda bu toplantıyı düzenlediği için daha önceden tanıdığım ve hammadde zamları dolayısıyla yoğun mesaimiz olan, sizlere en iyisini sunmak için gece gündüz çalıştığına şahit olduğum değerli Başkan Hüseyin Taklacı’ya ve Horoz Lojistik’e çok teşekkür ederim. Dedi.

 

Program, Kosgeb’in ihracat destekleri, Horoz Lojistiğin Mobilyada E-İhracat Çözümleri, E-İhracat Satış Platformu, Gümrük süreçleri ve Türkiye’nin Alibaba’da ihracat ve satış konulu sunumları ile devam ederek Akşam Yemeği ile son buldu. Firmaların çok faydalı bulduğu programa 400’ün üzerinde işletme katıldı.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.